Městům na Vysočině vládnou i zastupitelé a radní obvinění z trestných činů

Na vedení měst na Vysočině se podílí i lidé, kteří čelí obvinění z trestných činů. Jedním z nich je třeba zastupitel Jaroměřic Aleš Fučík, který figuroval v podivném přidělování zakázek u krajských silničářů. Není ale sám, měst s politiky se "škraloupem" je víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Všude je bordel! Jak nahoře v Praze, tak v Jaroměřicích. No prostě všude v celé republice. Samá zlodějina, samá korupce,“ rozčiluje se osmdesátiletý obyvatel Jaroměřic Karel Šuta.

Podle další obyvatelky Jaroměřic Pavlíny Křížové by měl Aleš Fučík odstoupit.

„Pokud zjistili, že to udělal, tak si myslím, že by tam neměl být.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Některá města na Vysočině dál řídí zastupitelé a radní, kteří jsou obvinění policí

Jaroměřice ale nejsou zdaleka jediným městem na Vysočině, kde se na vedení podílí zastupitel nebo radní, který čelí obvinění z trestných činů. Příkladů je hned několik. Třešť, Jihlava, Lipnice nebo Ledeč nad Sázavou. Bývalý starosta Stanislav Vrba tam stanul před soudem kvůli machinacím s městskými pozemky.

„Pokud došlo k podání obžaloby, já osobně bych asi velice zvažoval svoji účast v zastupitelstvu,“ říká současný starosta Ledče nad Sázavou Petr Vaněk s tím, že bývalému starostovi zastupitelé chtějí doporučit, aby odstoupil.

Naopak v Jaroměřicích zatím celou věc nijak neřeší.

„Podotýkám, že v této fázi je obvinění, ale není tam odsouzení. Takže je to o tom, jak se k tomu teďka postavit, abychom dotyčnému člověku neublížili,“ konstatuje jaroměřický starosta Jaroslav Soukup.

Bývalý starosta Ledče tvrdí, že je nevinný

Sám obviněný zastupitel Aleš Fučík s médii nekomunikuje. To bývalý starosta Ledče Stanislav Vrba je sdílnější. Do médií říká, že je nevinný.

„Já vám samozřejmě rád zopakuji, že jsem nevinný. Ničeho jsem se nedopustil. Je to vyvrcholení kampaně proti mé osobě.“

Obyvatelé Ledče však mají obavy, aby Stanislav Vrba z toho, že dál zůstává zastupitelem, nemohl ještě nějak těžit.

„Může se snažit takhle ovlivňovat dál. Když tam bude, tak se bude snažit ovlivňovat všechno možné,“ říká Antonín Vacík.

„Určitě to není dobrou vizitkou pro politiku, myslím, že to přispívá k znechucení lidí politikou. A to určitě není dobře,“ uzavírá starosta Ledče Petr Vaněk.

Michal Malý, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme