Metylalkohol má zřejmě další oběť, policie šetří úmrtí mladého muže z Opavy

Na dlouhém seznamu obětí metylalkoholové aféry přibyla pravděpodobně další. Kriminalisté teď šetří úmrtí pětadvacetiletého muže z Opavy, který byl nalezen v bytě bez známek života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Předběžné výsledky expertiz ukazují na otravu jedovatým alkoholem, potvrdila Českému rozhlasu Gabriela Holčáková z ostravské policie.

“Dle předběžných závěrů soudních znalců příčinou úmrtí pětadvacetiletého muže byla intoxikace metylalkoholem. Kriminalisté v současné době intenzivně pracují na zjištění zdroje intoxikace zesnulého,“ uvedla.

Tělo muže se našlo 6. března večer v jednom z opavských bytů. Pokud se podezření soudních znalců na otravu potvrdí, bude v Moravskoslezském kraji čtyřiadvacátou obětí metylalkoholu. V celé zemi zemřely v souvislosti s metanolem přimíchávaným do alkoholu už čtyři desítky lidí.

Policie v metanolové aféře stíhá přibližně sedm desítek lidí. Většina z nich čelí obvinění z ohrožování zdraví závadnými potravinami. Letošní otravy metanolem už bude policie vyšetřovat zvlášť mimo hlavní část kauzy.

Martin Hromádka, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme