Metylalkohol zabíjel v jižních Čechách. Podlehl mu muž na Strakonicku

Devětapadesátiletý muž z Blatenska včera zemřel na otravu metanolem. Dnes to potvrdila soudní pitva. V kraji jde o vůbec první případ.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto)

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Náhlé křeče a ztráta zraku včera vyděsily manželku zemřelého, která ihned zavolala sanitku. Záchranáři s postiženým okamžitě zamířili do strakonické nemocnice. Během převozu ale muž zemřel.

„Službu konající lékař vyslovil podezření, že podle zdravotních potíží zemřelého by se v daném případě mohlo jednat o otravu metylalkoholem. Dnes provedená soudní pitva tato podezření potvrdila,“ připojil podrobnosti mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Kriminalisté už podle něj zahájili úkony trestního řízení ve věci usmrcení z nedbalosti. Aktuálně zjišťují, kde byl alkohol opatřen.

Metanolová aféra vypukla v Česku loni 3. září. Na otravu jedovatým metanolem zemřely v České republice už čtyři desítky lidí, poškozených je přes 130.

Tomáš Bystrý, Kristýna Barchini Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme