Mezi cenou vody v Ostravě už nebudou rozdíly, město odkoupí 50 kilometrů potrubí od RPG

Ostrava odkoupí od společnosti RPG byty přes padesát kilometrů vodovodního a kanalizačního potrubí. A to za symbolickou jednu korunu. Magistrát tak chce srovnat srovnat cenu vodného a stočného pro všechny obyvatele města.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatím každou kapku nemusíme počítat...

Zatím každou kapku nemusíme počítat... | Foto: Fotobanka stock.xchng

Ostravský magistrát se už na převzetí potrubí se společností RPG byty dohodl. Lidé, kteří jsou napojeni na síť patřící RPG, mají služby dražší. Za vodné a stočné platí o 14 korun více než ostatní obyvatelé města.

Podle Petra Handla z RPG přitom jejich společnost síť provozovala s nulovým ziskem. „Vlastník má možnost rozpočítávat náklady související s údržbou těchto řádů na jejich uživatele. A pochopitelně, pokud rozpočítává náklady na údržbu zhruba tisíce kilometrů sítí nebo pouze 20 kilometrů, tak je výsledná částka vždy jiná,“ vysvětlil.

Podle náměstka ostravského primátora Dalibora Madeje z ODS, bude muset město investovat do oprav, ztratné na převodu ale podle něj nebude.

„Z dlouhodobého hlediska jsem přesvědčen o tom, že město na tom nemůže v žádném případě prodělat a navíc je to strategická záležitost. Nicméně nějaké investice si to vyžadovat bude. RPG uvažovalo o 75 milionech, OVAK to odhadl na 150 až 500 milionů korun. Myslím, že ta částka bude někde mezi,“ řekl.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme