Mezi cestujícími v ostravských tramvajích je čím dál více zlodějů a agresorů

Obyčejná cesta tramvají nebo autobusem po městě se může změnit v hotové peklo. Nejde jenom o kapsáře a zloděje kabelek. Stačí, aby na zastávce přistoupil agresivní cestující, většinou pod vlivem alkoholu. I sami policisté popisují čím dál více případů, které mají jedno společné - útočníci se nezastaví před ničím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravská MHD | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

Tramvaje paří k Ostravě už více než 100 let. A k nim hlavně v poslední době i útoky na cestující.

„Přijela tramvaj číslo 2. Při nastupování jsem si přes okno všimnul, že tam sedí zakrvácený muž. Nějaká mladší slečna vykřikovala: ‚Hoši, dejte tomu pánovi pokoj!‘,“ říká Jiří Juchelka a pokračuje:

„Zezadu se přiřítili tři, čtyři mladíci a začali nám nadávat. Pustili se do nás pěstmi a kopanci. Už mi vytáhli stehy, ale mám naražená žebra, nemůžu zvednou levou ruku. Ještě dva až tři týdny budu v pracovní neschopnosti.“

Jiří Juchelka má v ruce čerstvý policejní protokol. Jednoho útočníka poznal. Jizev a modřin na hlavě se hned tak nezbaví.

Anebo jiný případ z poslední doby. 31letá žena, dvě a půl promile alkoholu. Ani po příjezdu mužů v uniformě nezůstalo jen u výhrůžek.

„Postupně přidala kopy, kdy se jí po několika pokusech podařilo zakročujícího policistu zasáhnout. Pachatelce přečinu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ uvádí ostravská policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Pomoci by mohly záznamové kamery, o kterých se v Ostravě mluví už dlouho, jenže ty v žádné tramvaji nenajdete. Dopravní podnik to vysvětluje technickými a hlavně legislativními překážkami.

Cestující se tak musí spoléhat hlavně sami na sebe, nebo na nouzové tlačítko, které má každý řidič v kabině.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme