Mezi dřevorubci byl v Adršpachu nejlepší Ondřej Jirman

Vítězem patnáctého ročníku soutěže Dřevorubec roku je Ondřej Jirman. V Adršpachu vyhrál v konkurenci dvaceti profesionálních i amatérských dřevorubců z Česka, Polska a Slovenska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž o titul Dřevorubec roku 2013 | Foto: Jiřina Šmídová | Zdroj: Český rozhlas

Ondřej Jirman byl nejlepší už v kvalifikačních disciplínách a nejlépe zvládl i tu závěrečnou královskou - tedy kácení 10 metrů dlouhého kmene na přesnost dopadu.

„Bylo to dobře namířený, ale hlavně tam bylo hodně štěstí, protože chlapi přede mnou mířili taky dobře. Tím, že je to jenom sloup a nemá to klasickou korunu jako strom v lese, tak se to kácí úplně jinak. Když to má korunu, tak si s tím dřevorubec může ještě trochu pohrát,“ okomentoval svůj výkon Jirman.

Kromě královské disciplíny museli účastníci zvládnout ještě další soutěže jako je výměna řetězu na jednomužné motorové pile, štípání dřeva, fyzicky náročná nakládka, přesekávání klády napříč, řezání na čas a zejména pak divácky nejvíce atraktivní odvětvování.

Vojtěch Bureš, Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme