Mezi Horažďovicemi a Nepomukem opět jezdí vlaky. Plný provoz se vrátí v sobotu

Na trati mezi Horažďovicemi a Nepomukem, kde došlo v úterý k vážné nehodě, jezdí opět vlaky. Provoz je zatím obnoven pouze na jedné koleji. Rychlíky mohou nabrat zpoždění do deseti minut a osobní vlaky do 20 minut. Plný provoz se na trať vrátí nejdříve v sobotu kolem poledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Horažďovic vykolejily 4. srpna dva poslední vagony rychlíku a narazily do vlaku, který stál v protisměru na vedlejší koleji | Zdroj: ČTK

Provoz se na trati zastavil v úterý po srážce dvou rychlíků u zastávky Horažďovice - předměstí.

Podle předběžných odhadů za nehodu zřejmě může člověk, který špatně přehodil výhybku pod projíždějícím vlakem. Vyloučit ale nelze ani technickou závadu.

„V tuto chvíli je pravděpodobnou příčinou selhání lidského činitele, nicméně ještě jsme úplně nevyloučili ani technickou závadu. Proto budou provedeny komisionální prohlídky a ověření technického stavu trati,“ řekl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Dva poškozené vozy odstranili hasiči z kolejí už v noci za pomoci těžké techniky. Využít museli i speciální vyprošťovací tank.

Lokomotivu vážící 90 tun se hasičům podařilo vrátit na koleje až během dne. Poškozené koleje nyní opravují pracovníci Správy železniční dopravní cesty.

Při nehodě vznikla na lokomotivě a vagonech škoda 12 milionů, škoda na desítkách metrů poničených kolejí je půl milionu korun.

Po srážce skončilo 15 lidí v nemocnici, dalších zhruba 20 ošetřili záchranáři na místě. Všichni cestující přímo poškození mimořádnou událostí v Horažďovicích mohou požádat České dráhy o náhradu za zdravotní újmu nebo věcnou škodu.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme