Mezi Hradcem Králové a Jaroměří několik dní nepojedou vlaky

Vlakovou dopravu mezi Hradcem Králové a Jaroměří od zítřka zkomplikuje výluka. Místo vlaků budou na trati celých 12 dní jezdit autobusy. Ty by navíc mohly nabírat zpoždění kvůli dvěma omezením na silnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanoviště náhradní autobusové dopravy před budovou hradeckého nádraží na Riegrově náměstí | Zdroj: ČTK

Vlaková zastávka v Černožicích potřebuje opravit. Proto mezi Hradcem Králové a Jaroměří nebudou až do 26. listopadu jezdit vlaky:

"Od 15. do 26. listopadu jsou všechny rychlíky a spěšné vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Hradec Králové – Jaroměř. V období od 15. do 21. listopadu budou osobní vlaky nahrazeny v úseku Smiřice – Jaroměř a později od 22. do 26. listopadu budou též osobní vlaky nahrazeny v úseku Hradec Králové – Jaroměř,“ upřesňuje Tomáš Fiala z Českých drah.

Náhradní doprava přepraví i kočárky, jízdní kola a imobilní cestující. Někteří lidé jedoucí do Pardubic ale budou muset přestupovat.

Je třeba počítat se zpožděním

"Ve směru Jaroměř – Hradec Králové – Pardubice budou rozvázány přípoje a cestující z náhradní autobusové dopravy přestoupí ve stanici Hradec Králové na návazný spoj do Pardubic. Cestující, kteří jedou přímo z Jaroměře do Pardubic, u vybraných spojů použijí přímý autobus, který pojede přímo z Jaroměře do Pardubic,“ vysvětluje Fiala.

Ani po 26. listopadu ale nebudou vlaky mezi Hradcem Králové a Jaroměří jezdit a zastavovat normálně. Rekonstrukce zastávky v Černožicích totiž ještě bude pokračovat.

"V období od 26. listopadu do 13. prosince bude zastávka obsluhována náhradní autobusovou dopravou, vždy od směru od Smiřic. Takže cestující, kteří jedou z Jaroměře, zastávku vlakem projedou. Ve Smiřicích nastoupí na náhradní autobusovou dopravu, která je doveze do Černožic,“ dodává Tomáš Fiala.

Navíc hrozí, že budou autobusy během výluky nabírat zpoždění, a to kvůli dvěma silničním uzavírkám na kruhovém objezdu v Jaroměři a na silnici I/33 u Předměřic nad Labem.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme