Mezi Prahou a Českým Brodem jezdí vlaky už 170 let

Po železnici mezi Prahou a Českým Brodem jezdí vlaky už 170 let. V současné době je to nejvytíženější trať v České republice. Dnes si proto toto kulaté výročí připomínají v Českém Brodě celodenními oslavami.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží v Českém Brodě má nová bezbariérová nástupiště

Nádraží v Českém Brodě má nová bezbariérová nástupiště | Foto: Věra Hájková

Parní lokomotiva Líza, která jezdí po kolejích od roku 1948, historické autobusy s elegantními řidiči v oblecích a také otevření nového podchodu pod tratí. I tak si dnes v Českém Brodě připomínají fungování železnice.

Nádraží v Českém Brodu, které denně využije 5 tisíc lidí, je už patnáct let zapojené do Pražské integrované dopravy. A v poslední době prošlo velkou proměnou.

U nádraží je nový autobusový terminál, nádražní budova je opravená, nástupiště jsou bezbariérová, navíc byla vybudována tři nová parkoviště, která pojmou kolem 300 vozidel.

V týdnu, kdy lidé nechávají u nádraží auta a odjíždějí vlaky nebo autobusy do práce, jsou úplně plná.

Nový podchod pod tratí, který se dnes v Českém Brodu otevírá, spojuje severní část města s nádražím a také s odstavným parkovištěm.

Lidé dříve chodili přes koleje, což se bohužel neobešlo bez několika neštěstí. Náklady na podchod se vyšplhaly na téměř 73 milionů korun.

Nové parkoviště na nádraží v Českém brodě | Foto: Michal Trnka

ČRo, Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme