Mezi Šumperkem a Brnem srazil rychlík dva lidi, oba zemřeli

Na železniční trati mezi Šumperkem a Brnem srazil včera večer rychlík dva lidi. Oba nehodu nepřežili. U Lulče na Vyškovsku zemřela žena, stejný rychlík potom srazil v Brně-Černovicích muže. V obou případech srazil vlak lidi na veřejnosti nepřístupných místech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlík | Foto: Alena Palečková

Vlak dojel do cílové stanice v Brně s pětihodinovým zpožděním.

„Pokud mám informace, tak rychlík řídil jeden strojvedoucí. To znamená ten, který byl u mimořádnosti první a nenechal se vystřídat. Pak se mu bohužel stala tahle druhá tragická věc,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Podle náměstka generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery o vystřídání mohl strojvedoucí požádat. „Jsou bohužel strojvedoucí takoví, kteří jsou na střetnutí s osobami zvyklí, tudíž nepožadují vystřídání,“ konstatoval Jan Kučera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera mluvil o okolnostech dvojí tragické nehody jednoho rychlíku

Z dlouhodobých statistik pak vyplývá, že každé tři dny vlaky srazí minimálně dvě osoby, přičemž dvě třetiny sražených osob na místě zraněním podlehnou.

„Bohužel je to celkem časté. Lidé si krátí (cestu) chůzí po kolejích, chodí do míst, kde nemají co dělat, a bohužel nestihnou před přijíždějícím vlakem včas uskočit,“ vysvětluje Jan Kučera.

Kučera dodává, že možnosti strojvůdce jsou velmi omezené a poměrně často se tak i stává, že v těžkém vlaku s velkým nákladem si kolize vůbec nevšimnou a sraženou osobu či zvíře objeví až strojvůdce některého z dalších vlaků.

Marína Dvořáková, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme