Mezi Vánocemi a Silvestrem pojede pražská MHD jako o prázdninách, některé linky však nevyjedou

Pražská MHD jezdí ve čtvrtek a v pátek podle prázdninového jízdního řádu. Mezi vánočními svátky a víkendem jsou jen dva pracovní dny a děti mají prázdniny, proto se organizátor pražské dopravy ROPID rozhodl omezit provoz tramvají, metra i autobusů až o 15 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD v Praze | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

„Předpokládáme obecně velmi malý zájem cestujících během těchto prázdnin. Bude prázdninový provoz metra, tramvají i autobusů, na většině linek budou mírně prodlouženy intervaly, hlavně ve špičkách ráno a odpoledne,“ říká mluvčí ROPIDu Filip Drápal.

Linka 5 pojede jen mezi Špejcharem a Černokosteleckou, všechny tramvaje číslo 11 pojedou v trase Olšanské hřbitovy – Spořilov, linky 14 a 24 budou mít večer interval 20 minut a linka 16 bude v provozu pouze mezi Kotlářkou a Lehovcem.

V provozu nebudou tramvajové linky 2, 4, 6, autobusy 128, 156, 157, 168, 169, 292, 293, všechny školní linky a školní spoje běžných linek.

Jan Herget, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme