Mezinárodní sraz Prago Vespa 2012 očekává přes sto účastníků

Milovníci italských skútrů Piaggio - Vespa se sjíždějí do Prahy. Na koupališti Džbán startuje mezinárodní sraz těchto legendárních vozidel. Centrem metropole by jich mělo během jízdy na Pražský hrad projet až sto. Vespy jsou velmi oblíbeným skútrem v jižní a západní Evropě, hlavně v letoviscích u moře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vespa (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5, Orin Optiglot

„Vespa má jedinečný design, který spojuje všechny milovníky Vespy po celém světě. Když se dáte do řeči s jiným ‚vespařem‘, bavíte se víceméně jen o tom, jak je Vespa provedena, obdivujete různé detaily, takže design je na prvním místě,“ říká předseda pořádajícího sdružení Vespa Club Vítězslav Křížek.

Typické je pro Vespu kulaté světlo. Podle Křížka Vespa reaguje na poptávku trhu a proto skútr vyrábí od roku 1946 až dodnes v retro stylu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O setkání milovníků skútrů Vespa mluvil na Rádiu Česko předseda pořádajícího sdružení Vespa Club Vítězslav Křížek

„Vespa má také výborný marketing. Ve filmech, kde hraje nějaká skútr, je to většinou Vespa. Stejně to platí o reklamách. Vespa je též velmi spolehlivá, nemusíte rozumět motorickým věcem, odveze vás všude. V neposlední řadě je praktická. Můžete na ní sedět jako na židli, není to jako motorka s bandaskou mezi nohama. Mohou tak na ní jezdit bez nějaké diskriminace ženy, může se na ní vozit nákup, jezdit do práce v obleku bez zacákání,“ vysvětluje Křížek.

Účastníci setkání, kteří by měli dorazit i ze zahraničí, v podvečer pojednou ze Džbánu na Vikárku na Pražském Hradě.

„Podařilo se nám získat speciální povolení vjezdu vesp do Pražského Hradu. V sobotu pak na účastníky čekají na Džbáně různé soutěže, po obědě pak malý výlet do okolí Prahy,“ uvádí Křížek.

Setkání milovníků Vespy podle něj není určeno jen majitelům skútrů. Na designové vespy se může do kempu na Džbáně přijít podívat kdokoli.

„Celý sraz skončí v neděli spanilou jízdou všech účastníků srazu. V 11 dopoledne vyjedeme z Džbánu a projedeme centrem Prahy až na Václavské náměstí a zpět,“ dodává prezident Vespa Club Czech Republic Vítězslav Křížek.

Organizátoři letos očekávají minimálně sto účastníků s jejich stroji.

Martina Mašková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme