Mikulovští hasiči mají novou požární stanici, výjezdy se zrychlí

Mikulovští hasiči se dostanou k požárům rychleji než dřív. Starou zbrojnici v historické budově v centru města, odkud byl komplikovaný výjezd, vyměnili za novou moderní požární stanici, která stojí přímo u hlavního tahu Brno-Vídeň. Dnes ji slavnostně otevřeli, přesně jeden rok od zahájení stavby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči soutěžili v Hořovicích na Berounsku ve vyprošťování lidí z havarovaných aut. Oblíbené klání doplnila ukázka speciální techniky | Foto: Petr Kološ

Stanice se měla začít stavět už před několika lety. Kvůli škrtům ve státním rozpočtu ale z plánů sešlo. Původní projekt se musel přepracovat a investiční náklady snížit na polovinu - tedy asi 25 milionů korun.

„Pro nás je to velice významná událost, protože je to vlastně první kompletně nově postavená stanice v historii Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, takže toho si velmi ceníme,“ říká ekonomický náměstek ředitele jihomoravských hasičů Michal Hlavička.

Hasiči se do nového přestěhovali před pěti dny. „První výjezd byl shodou okolností naproti do obchodního domu. Vyjeli jsme vozidly, ale je to kousek. Hlásila elektrická požární signalizace, ale byl to planý poplach,“ prozrazuje velitel mikulovské jednotky Emanuel Vašíček.

Pochvaluje si hlavně nové zázemí pro hasiče. „Nešli jsme s žádným starým interiérovým vybavením, je tady všechno nové. Technika - mercedes je nový, tatra je staršího provedení, ale má jít na repasi. Takže bude všechno nové,“ popisuje.

Jednotka mikulovských hasičů vyjíždí ročně k asi dvěma stovkám událostí. V jejím hasebním obvodu je například Lednicko-Valtický areál, zámek Mikulov, vodní dílo Nové mlýny nebo frekventovaný silniční tah R52.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme