Milevsko bude mít nízkoprahové centrum, vybudovat ji chce farní charita

Farní charita v Milevsku chce vybudovat nové nízkoprahové centrum. Římskokatolická církev nabídla k jeho provozování rodinný domek na Hůrecké cestě v centru města. Rekonstrukci objektu zafinancuje německá katolická nadace Renovabis.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nízkoprahové centrum v Mělníku | Foto: Jana Huzilová

„Pracovníci by tam měli představovat určité vzory chování i jednání, ale hlavně by je měli motivovat k jinému životnímu postoji – třeba aby děti nezabředly do nějakých dluhů nebo neskončily jako gambleři,“ uvedla ředitelka charity Alena Růžičková.

„Hlavně by se tam měly řešit vrstevnické vztahy nebo případná šikana, problémy v rodině. Děti tam ještě můžou trávit čas, když čekají na autobus, a to i děti z okolí, nemuselo by to být jenom pro ty milevské,“ dodala.

Farní charita se už obrátila také na radu města s žádostí o financování provozu. Jak řekl milevský místostarosta Martin Třeštík za ČSSD, město nízkoprahové centrum bude podporovat, ale jen v rámci svých finančních možností. To by ovšem mohlo jeho existenci ohrozit.

„Nepochybně se na tom provozu nějakým způsobem podílet budeme. Vzhledem k tomu, že město v současné době na tento typ sociálních podpor dává zhruba sto tisíc korun měsíčně, výchozí představa, kterou nám farní charita v souvislosti s budoucím provozem centra předložila, tedy asi tři sta tisíc korun, jde trochu nad rámec našich možností. Příspěvek se najde, ale asi nebude splňovat tuhle představu,“ vysvětlil Třeštík.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme