Milovníkům bílé stopy se otevřel lyžařský areál v Chuchli

Pražským milovníkům bílé stopy se dnes otevřel lyžařský areál v Chuchli. Téměř kilometr dlouhá trať se upravena jak pro vyznavače klasiky, tak bruslení. Jezdí se převážně na technickém sněhu, a to po celý den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostihové závodiště Velká Chuchle se proměnilo ve SkiPark | Zdroj: ČTK

Na běžky mohou Pražané do areálu chuchelského závodiště vyrazit už druhým rokem. Oproti loňsku ovšem pořadatelé přichystali několik novinek. Trať je tentokrát umístěna vpravo od tribuny. Díky tomu nebudou běžkaři omezeni tréninkem koní.

„Na rozdíl od loňského roku, kdy byla provozní doba omezena a dopoledne se lyžovat nemohlo, protože v areálu probíhal trénink koní, letos jsme okruh posunuli mimo dráhu pro trénink koní a bude se moct lyžovat od rána do večera, to znamená zhruba od osmi hodin ráno do devíti hodin do večera,“ říká za organizátory Kateřina Neumannová.

Také zázemí se zlepšilo. Uvnitř tribuny je vyhřívaná restaurace a také půjčovna lyží pro děti i dospělé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Areálu v Chuchli budou teď namísto koní vládnout milovníci běhu na lyžích

„Letos jsme zázemí, to znamená půjčovnu a část, kam si lidé můžou přijít pro informace a zapůjčit si lyže, posunuli do rohu celé tribuny, přehradili jsme prostor a mělo by tam být i podstatně tepleji. To znamená, když lidi přijdou zmrzlí z venku z lyží, měli by mít možnost se aspoň trochu ohřát, i když teplo jako doma tam nikdy nebude,“ usmívá se Neumannová.

Na školou povinné čekají i kurzy přímo s Kateřinou Neumannovou, která v Chuchli plánuje v průběhu sezony i pár doprovodných akcí.

„V tuto chvíli jsou na programu akce tři. Jednak je to Pražský pohár v běhu na lyžích, myslím ve středu 6. února. Další akcí budou Dětské dny s Elfíkem, které by měly být také v některé únorové středy, ale tam ještě s organizátory dolaďujeme program, který samozřejmě bude trochu upraven v návaznosti na počasí. Všechny informace budou včas na webových stránkách www.skiparkchuchle.cz.“

V současné době je trať hotová ze dvou třetin. Dvě sněžná děla se spustí zase v noci, až teploty klesnou pod -3°C. Pokud do Skiparku vyrazíte autem, máte za areálem k dispozici parkoviště s kapacitou 600 míst.

Tereza Jelínková, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme