Milovníky piva přivítal plzeňský festival s poetickým názvem Slunce ve skle

Festival minipivovarů se v Plzni konal už po šesté. Svá piva přijelo letos prezentovat rekordních 63 minipivovarů nejen z Česka, ale i exotičtějších zemí, například z Vietnamu. Ochutnávat přišly tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pivo, sklenice piva, pivo na pultě, pitný režim/ilustr. obr. | Foto: Quinn Dombrowski

Jak je možné, že je tato akce tak oblíbená právě ve městě, kde se vaří nejlepší pivo na světě, vysvětluje Petr Míč z marketingu pořádajícího pivovaru Purkmistr.

„Piva z velkých pivovarů jsou k dostání v řadě restaurací a hypermarketů, či-li běžný pivař si je může koupit v podstatě kdekoliv. Kdežto pivo z malého pivovaru už tak dostupné není, protože je nepasterované, nefiltrované, takže se v běžné obchodní síti nedá prodávat,“ říká.

„Na tomto místě se můžete seznámit s pivy, se kterými se jinde nesetkáte, protože jsou z jiných regionů. Na jednom místě tu máme kolem dvou set druhů piv,“ dodává Petr Míč.

Pivovar Purkmistr letos rozšířil prostory, kde se minipivovary představují. Prezentovalo se zde hned deset nových českých podniků. Mezi nimi například pražský Beznoska nebo Zámecký pivovar ze Všeradic.

Nouze nebyla ani o zahraniční pivovary. Nejvzdálenější pivo Hoavien pocházelo z Vietnamu, své místo měly i tradičnější země jako Belgie, Německo nebo Skotsko.

Letos byl vidět odklon pivovarů od ochucených piv, naopak více se prezentovala piva anglo-amerického typu. V nabídce nechyběla řada svrchně kvašených pšeničných piv a piva nakuřovaná, která jsou bavorskou specialitou.

Pivní festival Slunce ve skle | Foto: Jana Kosová

Jana Kosová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme