Mimořádná bezpečnostní opatření čekají demonstraci v Novém Boru

Policisté v Libereckém kraji připravují mimořádná opatření, v Novém Boru je ohlášená další ze série demonstrací. Proti rostoucí kriminalitě na severu Čech protestují lidé celý víkend, do regionu přijeli i příznivci dělnické strany. Policisté z antikonfliktního týmu ve městě rozdávají letáky s informacemi o tom jak se vyhnout zbytečným konfliktům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový Bor - protestní shromáždění 15.8.2011 | Zdroj: ČTK

Shromáždění občanů v Novém Boru bylo řádně oznámeno městskému úřadu. Protože ale nelze vyloučit možné narušení veřejného pořádku, budou na místě policisté z obvodních oddělení, kriminalisté, dopravní a cizinecká policie, ale také policejní kynologové a pořádkové jednotky.

Příslušníci antikonfliktního týmu jsou připraveni jednat s občany a různými skupinami obyvatel s cílem odvrátit možné střety. Situaci bude rovněž monitorovat policejní vrtulník. Dodržování zákona o shromažďování bude hlídat i zástupce novoborské radnice, který má právo shromáždění rozpustit.

Vlastní demonstraci kvůli napjaté situaci na Šluknovsku svolává občanská iniciativa "Nenávist není řešení". Několik shromáždění v severních Čechách organizují i pravicoví radikálové, kteří se snaží přiživit na problémech s nepřizpůsobivými obyvateli.

Aktivisté zdůrazňují, že problémy se v regionu vytvářely 20 let a řešení může trvat stejně dlouho.

"My nesouhlasíme s principem kolektivní viny, který je demonstracemi uplatňován vůči všem Romům, kteří žijí ve Šluknovském výběžku. Chceme ukázat, že existuje skupina lidí, kteří s tím nesouhlasí, a kteří si myslí, že nenávistné pochody situaci nijak nezlepší, ale naopak zhorší," řekl Radiožurnálu Miroslav Brož z iniciativy Nenávist není řešení.

Ivana Bernáthová, Libor Procházka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme