Ministerstvo dopravy rozpracuje návrh pražských taxikářů na zavedení speciální SPZ

Pražští taxikáři jednali se zástupci magistrátu a ministerstvem dopravy o novele silničního zákona. Shodli se na zavedení speciální registrační značky neboli SPZ. Návrh nyní rozpracuje ministerstvo dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi - doprava v Praze. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Podle ředitele pražské dopravní policie Pavla Švrčuly speciální SPZ zjednoduší vymáhání pokuty za přestupky taxikářů.

„Dneska nikdo bez registrační značky nemůže jezdit, pokud jede bez registrační značky, tak je tam zákaz činnosti a je tam i dost vysoká pokuta. Myslím si, že návrhy byly oboustranně vstřícné a jsou vyvolána další jednání, kde by se mělo doladit, jak by to mělo být,“ popisuje.

Taxikáři se ale zatím s magistrátem nedohodli na zkouškách z cizího jazyka nebo místopisu, říká předseda Asociace koncesionářů v taxislužbě Karel Holcman.

„Obec bude chtít, abych jezdil na letišti, a stanoví mi podmínku, že tam můžu jezdit v případě, že budu znát angličtinu, tak prosím. Ale všeobecně to přece nemůže nastavit,“ vysvětluje.

Jednání budou pokračovat

Mluvčího magistrátu Vladimír Řepka dodává, že jednání ještě nejsou uzavřena.

„Shodli jsme se na tom, že je potřeba něco dělat a že jsme všichni na jedné straně. To znamená, že jsme začali pracovat, od zástupců taxi služeb jsme si vzali veškeré podměty a ty se budeme snažit do novely zákona zapracovat,“ slibuje.

Lída Křesťanová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme