Ministerstvo s dostavbou R6 z Prahy do Karlových Varů počítá, termín však stále neurčilo

Rychlostní silnice R6 z Prahy do Karlových Varů končí u Nového Strašecí na Rakovnicku, dál se po Karlovarské jezdí jen jedním pruhem. O dostavbu R6 stojí nejen Středočeský, ale hlavně Karlovarský kraj, v nejbližší době se ovšem situace nezmění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

R6 silnice Karlovarský kraj | Zdroj: ČTK

Ministerstvo dopravy ujišťuje, že s dostavbou této rychlostní silnice počítá. V plánu Strategie rozvoje dopravní infrastruktury do roku 2023 prý jen není uveden její časový harmonogram.

Podle Romana Kluzáka z tiskového oddělení ministerstva dopravy to ale neznamená, že by ministerstvo na dostavbu rezignovalo. Naopak, příprava této stavby byla poté, co ji v roce 2010 spolu s dalšími nechal tehdejší ministr dopravy Vít Bárta pozastavit, obnovena.

Nejdále je příprava obchvatů tří obcí na Rakovnicku, a to Řevničova, Hořesedel a Hořoviček, a také Lubence v Ústeckém kraji. Důkazem, že stavba není „u ledu“, je podle ministerstva i to, že s R6 počítá v novém pojetí dálniční sítě už jako s dálnicí.

Dostavba je ale dlouhodobý plán a mluvit o konkrétních termínech je předčasné. Navíc ve státním rozpočtu na ni peníze nejsou a bez evropských dotací se s ní ani nezačne.

Dálnice R6 | Foto: ČTK

Středočeský kraj považuje dostavbu R6 za jednu z rozhodujících investičních akcí, která by měla odlehčit složitou dopravní situaci v této oblasti. Současný hejtman kraje Josef Řihák z ČSSD připomíná, že příkladem snahy kraje je „Memorandum samospráv krajů, měst, městyse a obcí o společném požadavku na dokončení rychlostní komunikace R6 Praha - Karlovy Vary - Cheb, zejména úseku Nové Strašecí - Karlovy Vary a opravě havarijního stavu stávajícího úseku Pavlov - Nové Strašecí“, které bylo uzavřené 15. července 2009.

Ministerstvo připravuje také pokračování rychlostní silnice R4 u Příbrami, výstavbu nové silnice mezi Slaným a Velvary na Kladensku a obchvat Mělníka.

Středočeský kraj plánuje z evropských peněz postavit nový most v Poděbradech, opravit silnici druhé třídy mezi Bakovem a Kněžmostem a kompletně opravit „silnici smrti“ mezi Žebrákem a Hořovicemi. Významnou stavbou bude i nová komunikace v Mladé Boleslavi, takzvaná Severovýchodní tangenta.

dab, A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme