Ministerstvo vnitra pošle do Šluknovského výběžku 150 nových policistů

Ve Šluknovském výběžku přibude 150 policistů. Všude jinde v Česku má sice ministerstvo vnitra stop stav a nové policisty nenabírá, Šluknovsko je ale podle ministra vnitra Jana Kubiceho regionem, který posily nutně potřebuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé ve Varnsdorfu demonstrují proti nárůstu kriminality ve Šluknovském výběžku | Foto: ČTK

„Bohužel ta situace je finančně taková, že můžeme doplňovat policisty bohužel ne tak, jak bychom si představovali, nicméně Šluknovsko je typický příklad proto, že pod tlakem tam vzniká nová pořádková jednotka. Asi v každém kraji se taková potřeba najde, a tyto potřeby samozřejmě musí reflektovat Policejní prezidium, nicméně v rámci rozpočtu, který má,“ řekl Jan Kubice.

Na sever Čech se možná vrátí romští asistenti pro prevenci kriminality. Ministerstvo vnitra chce tuto službu dál provozovat, protože se osvědčila. Jak dnes uvedl na návštěvě Libereckého kraje náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška, zatím ale není jasné, zda na asistenty prevence kriminality budou peníze.

„Ministerstvo vnitra má zájem, aby projekt Úsvit pokračoval. Tento projekt se osvědčil. Ze strany samosprávy byl o něj velký zájem a my v rámci samozřejmě rozpočtu se budeme maximálně snažit, aby v rámci projektu na úseku prevence kriminality tento projekt pokračoval. Ale vše se definitivně rozhodne až v březnu, pokud budou známá čísla, zda bude či nebude krácen rozpočet,“ uvedl Jaroslav Hruška.

Eva Presová, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme