Ministr dopravy míří do Chrudimi řešit "věčný" obchvat

Do Chrudimi přijede ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Město by se mělo dozvědět, jaké jsou šance na zahájení stavby obchvatu. V rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury je zatím na tento záměr k dispozici 100 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První auta, která se ve středu odpoledne projela po krátkém úseku dokončovaného obchvatu Kolína | Foto: Michal Trnka

Územní plán města počítá s obchvatem už od roku 1996, ale přípravy sahají ještě dále. Proti průtahům při stavbě klíčové komunikace několikrát protestovalo sdružení Chrudimští patrioti. Předseda sdružení Josef Kopečný tvrdí, že svoji roli sehrál i vlažný přístup radnice.

„No, já si myslím, že potřeba si poctivě přiznat, že trochu másla má na hlavě i naše radnice, protože schvalování této varianty trvalo nejméně tři roky. A to byl tehdy právě dost vážný čas, protože za starosty Čechovského se daly investice pro silniční dopravu opravdu sehnat,“ míní Kopečný.

„Později už začalo přituhovat. ‚První gól‘ ještě mohl dát starosta Libý, který byl u zrodu této varianty. Nicméně tito dva starostové selhali a dnes se snaží dohnat to, co tehdy zanedbali,“ nebere si Kopečný servítky.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme