Ministr dopravy slíbil v Pardubickém kraji dostavbu R35

Ministr dopravy Pavel Dobeš navštívil Pardubický kraj, kam přivezl několik dobrých zpráv pro řidiče i cestující na železnici. Jednou z nich je i plánovaná rekonstrukce pardubické křižovatky u Parama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůzka koaličních expertů s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) k daňové reformě, Pavel Dobeš | Foto: Filip Jandourek

Přestavba křižovatky na silnici I/37 (viz mapa) má stát 760 milionů korun a podle ministra Dobeše začne už příští rok. Dále se má v blízké budoucnosti zahájit stavba trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové a v roce 2020 dostavba rychlostní silnice R35.

Dobeš nakonec jednal se zástupci radnice v Chrudimi, která už několik let bojuje za stavbu obchvatu. Původně se měl začít budovat v tomto roce, ale Chrudimští si nakonec budou muset ještě počkat.

Nepomůže jim ani spojenecký postoj sousedních Pardubic. Primátorka Štěpánka Fraňková dnes prohlásila, že křižovatka u Parama nemá bez chrudimského obchvatu valný smysl. Ministr Dobeš to však nechtěl komentovat.


Zvětšit mapu

Lucie Maňourová, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme