Ministr Kuba slíbil, že vláda pomůže Frenštátu pod Radhoštěm

Vláda by mohla přispět na demolici zničeného panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na místě neštěstí to prohlásil ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky panelového domu ve Frenštátě po výbuchu plynu | Zdroj: ČTK

Kuba se starostkou města Zdeňkou Leštičinovou jednal o pomoci lidem, kteří při explozi přišli o své blízké i střechu nad hlavou.

Ministr městu nabídl pomoc v řádech jednotek milionů korun. Místní radnice to velmi přivítala, protože se ukazuje, že zdemolování domu bude dražší, než byly původní odhady, a že milion korun, který radnice uvolnila bezprostředně po výbuchu, stačit nebude. Odstranění trosek se pohybuje okolo 3,5 milionu korun.

Číslo speciálně zřízeného účtu veřejné sbírky, na který mohou lidé zaslat finanční příspěvek na pomoc postiženým, je 3880277/0100

Na místě se totiž objevily technické potíže. V sobotu se mají postupně začít odřezávat trosky domu po vrstvách, aby se nenarušil sousední dům, který na něj těsně přiléhá.

Obyvatelé sousedního vchodu se do svých domovů do té doby nemohou vrátit. Někteří to špatně nesou, navíc lidi bolí i pohled na trosky, pod kterými zahynuli jejich sousedé nebo příbuzní. I proto město tlačí na to, aby práce co nejdříve skončily.

Radnice chce oslovit i Moravskoslezský kraj. Ten už také slíbil, že pomůže lidem, kteří výbuch přežili. Případ také vyvolal vlnu solidarity. Na speciálním účtu a v kasičce městského úřadu se sešlo už 9,6 milionu korun.

Na internetu se už objevila i falešná sbírka na pomoc obětem výbuchu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Odkazuje se na město, to se ale od sbírky důrazně distancuje. Kontaktovalo už policii.

Podle pracovníků městského úřadu jde jednoznačně o podvod. Jediným účtem, který Město Frenštát pod Radhoštěm zřídilo na pomoc obětem, je účet číslo 3880277 vedený u Komerční banky.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme