Ministr Žák myl v Havířově okna nádražní haly. Podpořil tak boj za její záchranu

Boj za nádražní halu v Havířově pokračuje. Mladé architekty, kteří chtějí odvrátit demolici budovy postavené v ceněném bruselském stylu, podpořil ministr dopravy Zdeněk Žák. Budovu prozatím odsouzenou k zániku její zastánci teď alespoň umyli. Už za několik týdnů se má potvrdit, jestli objekt půjde k zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Zdeněk Žák | Foto: Filip Jandourek

„Bez ohledu na to, jestli to nádraží chceme zbořit, nebo ne, může být do poslední minuty čisté a nemusí štvát lidi evidentním, několikaletým nánosem prachu,“ vysvětluje ministr dopravy Zdeněk Žák, když zrovna umývá jedno z oken havířovské nádražní haly.

Přehrát

00:00 / 00:00

V havířovské nádražní hale natáčela redaktorka Jana Jeckelová

Prosklenou nádražní halu si mezitím se zalíbením v očích prohlíží paní Milada. „Zachovat. Do nejdelší smrti, dokud to stojí a má to střechu. To už by nebyl Havířov,“ hlásá.

„Slíbil jsem, že nedopustím, aby byly financovány pitomosti. A já tohle za pitomost považuji,“ říká ministr dopravy Zdeněk Žák s tím, že demolice haly přišla jako výsledek požadavků Českých drah. Do deseti dnů chce proto svolat komisi.

Co bude s nádražím dál, bude jasné do měsíce.

Protest proti bourání havířovské nádražní haly | Foto: Andrea Čánová

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme