Místo na poštu chodí lidé v Sobůlkách u Kyjova s dopisy do smíšeného zboží

V devíti obcích jižní Moravy letos podle plánu České pošty zaniknou poštovní úřady. Pošta je chce nahradit výdejnami u obchodníků nebo na obecních úřadech. Více než rok už mají zavedené výdejní místo v Sobůlkách u Kyjova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta (iliustrační foto)

Česká pošta (iliustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V Sobůlkách dříve fungovalo středisko poštovní doručovatelky, která byla k zastižení ráno od 8. do 9. hodiny a po obědě od 13. do 14. hodiny.

Změna v obci nastala k 1. lednu loňského roku. „Nyní je výdejní místo v prodejně smíšeného zboží a zde si můžou občané vybrat dopisy po celou otvírací dobu, což je od rána 6.15 do 17.15,“ popsal starosta Sobůlek Zdeněk Pantlík zvolený za nezávislé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zkušenosti lidí v Sobůlkách zjišťovala redaktorka Lenka Horáková

Jedinou nevýhodu přiblížila pracovnice obchodu Lenka Lužová. Ta vidí jedinou nevýhodu v tom, že si lidé ve výdejně nemůžou vybrat peníze na složenku.

„Nemáme na to takový terminál. Občas někdo přijde, že mu přišel třeba přeplatek vody, ale prostě to tady nejde, to musí už do Kyjova. Je to škoda,“ řekla Lužová.

Rušení poboček České pošty by se mělo letos na jižní Moravě týkat například Bohdalic na Vyškovsku, Vedrovic na Znojemsku nebo Prštic a Tetčic na Brněnsku.

Lenka Horáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme