Místostarosta Brna-Medlánek odstoupil, v zastupitelstvu zůstává

Místostarosta brněnských Medlánek Tomáš Slanina odstoupil. V zastupitelstvu ale zůstává dál. Je podezřelý z ovlivňování zakázky na dostavbu místní školy, usvědčovat ho má tajná nahrávka rozhovoru, kterou pořídil opoziční zastupitel Michal Marek. Slanina svou rezignaci oznámil těsně před jednáním včerejšího zastupitelstva v Medlánkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místostarosta brněnské městské části Medlánky Tomáš Slanina | Zdroj: ČTK

Tomáš Slanina ještě v pátek tvrdil, že se funkce místostarosty nevzdá. Důvodem změny jeho postoje bylo údajně setrvání stávající koalice spolustraníků z ČSSD, dále ODS a KDÚ-ČSL ve vedení.

„Měl jsem podmíněno, že zůstanu na postu místostarosty v případě, že by se sdružení Občané pro Medlánky snažilo dostat do koalice, ale vzhledem k tomu, že tato podmínka nebyla splněna, rozhodl jsem se rezignovat,“

Přehrát

00:00 / 00:00

Místostarosta Medlánek je podezřelý z korupce, a tak odstoupil.

Podezření na manipulaci vyvolala nahrávka, kterou pořídil opoziční zastupitel Michal Marek právě ze sdružení nezávislých kandidátů OpM.

„Veškerá nařčení, že se jednalo o nahranou politickou akci nebo že způsob oznámení pomocí nahrávky byl nekorektní, Marek odmítá.

„Úplně se zakrývá to, co se tady dělo. Že byla tendence manipulovat se zakázkami a kam by to asi pokračovalo, kdyby to takhle zůstalo,“ říká Micha Marek.

Tomáš Slanina přitom o nadále odmítá obvinění z manipulování zhruba dvousettisícovou zakázkou na výběr projektanta.

Většina členů koalice bere kauzu Tomáše Slaniny za individuální selhání. Proto nechtějí stávající koalici rozbít.

Starostka: Rozhodnutí vítám, měl by však opustit i zastupitelstvo

Podle starostky Medlánek Aleny Valentové teď ale budou v následujících dnech probíhat koaliční jednání, která určí další vývoj.

„Vítám jeho rozhodnutí rezignovat na funkci, i když můj původní názor byl, že by měl odstoupit i ze zastupitelstva,“ míní starostka.

Podezření Slaniny z korupce i pomluvy prošetřuje policie. Stejně tak bylo podáno trestní oznámení na Marka pro pomluvu.

Gabriela Grmolcová, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme