Místostarosta Brna-Židenic byl zavražděn, potvrdila policie

Lidské ostatky, které včera našla policie v okrese Brno-venkov, patří skutečně místostarostovi Brna-Židenic Aleši Vytopilovi (ODS). Potvrdil to šéf jihomoravské policie Tomáš Kužel. Podle něho byl Vytopil zavražděn.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Vytopil

Aleš Vytopil | Foto: Stránky Aleše Vytopila

Policisté našli Vytopilovo tělo zakopané v zemi za městem včera večer. Analýza DNA poté potvrdila, že skutečně patří dva měsíce nezvěstnému politikovi. Kriminalisté zatím nechtějí upřesnit způsob usmrcení.

Důvodem vraždy byly podle policie osobní vztahy, nikoli politická nebo podnikatelská činnost. „Motiv nesouvisí ani s politickou příslušností oběti, ani s výkonem funkce místostarosty. Jedná se o vztahovou záležitost mezi podezřelými, které máme v zadržení, a obětí,“ uvedl šéf jihomoravské policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o případu zavražděného místostarosty shrnuje redaktorka Vlasta Gajdošíková

Vražda souvisí s komplikovaným vztahovým čtyřúhelníkem, který tvořili oba obvinění, Vytopil a žena, se kterou politik krátce před svou smrtí žil. Ta ale podle policie nemá s vraždou nic společného.

Policie ve středu zadržela dva podezřelé, 46letou ženu a 37letého muže. Státní zástupce už požádal soud o vzetí obou podezřelých do vazby.

Šéf jihomoravských policistů uvedl, že zadržení dvou podezřelých kriminalistům pomohlo místostarostovo tělo najít. „Na základě dalšího vyšetřování jsme zjistili přibližné místo výskytu mrtvoly poškozeného. Tělo bylo určitým způsobem poškozeno a zakopáno v zemi,“ upřesnil Tomáš Kužel.

Šestatřicetiletého komunálního politika naposledy viděli svědci 9. září večer v Mariánském údolí v Brně-Líšni. Tam zůstalo stát i jeho nezamčené auto. V druhé polovině října policie zajistila Vytopilovy doklady, které našli pracovníci údržby silnic v trávě u nájezdu na dálnici na opačné straně Brna.

Viktorie Hošková, Vlasta Gajdošíková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme