Místostarostka Brna-sever je podezřelá z korupce. Sama nařčení popírá

Místostarostka městské části Brno-sever Zdeňka Tůmová je podezřelá, že vzala úplatek. Podle nahrávky ze skryté kamery, o které informoval deník Právo, převzala loni v listopadu od neznámého muže v autě balík bankovek. V nahrávce se přitom hovoří o škole. Tůmová popírá, že by šlo o úplatek. Za vším je prý snaha ji zdiskreditovat. Případem se zřejmě začne zabývat protikorupční policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno | Foto: Marián Vojtek

Zdeňka Tůmová tvrdí, že loni převzala stotisícovou půjčku na vánoční dárek. Má o tom prý i předávací protokol. Ten ale neukázala a jméno věřitele neprozradila. Protikorupční policie podnět prověří. Zatím ale nikoho nestíhá.

Tůmová v komunálních volbách obhájila za ČSSD mandát v zastupitelstvu městské části Brno-sever a je také brněnskou zastupitelkou.

Šéf strany Bohuslav Sobotka ji vyzval k pozastavení členství v sociální demokracii a k rezignaci na oba zastupitelské mandáty. Dokud podezření z korupce neprozkoumá policie.

Vlasta Gajdošíková, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme