Mladá Vožice se potýká s nedostatkem míst v mateřské škole. Město připravuje změnu

Zajistit pro dítě mateřskou školu není v řadě měst vůbec snadné. Školky hlásí plno a musí malé zájemce odmítat. Pokud je ve městě mateřinek více, většinou se nějaké místo přece jen najde. Když je ale k dispozici jediná mateřská škola, jako například v Mladé Vožici na Táborsku, pak mají rodiče problém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křešice - mobilní mateřinka | Foto: Miroslav Zimmer

„Říkala jsem, že si tedy asi budu muset zamluvit místo, jestli mě vezmou příští rok, protože jinak nevím. Jezdit do Tábora, to se mi opravdu nechce,“ říká jedna z vožických matek.

Sehnat jiné, třeba i placené hlídání je podle jejích slov v Mladé Vožici problém.

„Podle výsledků zápisu, který se uskutečnil v březnu letošního roku, nejsme schopni uspokojit řádově 17 až 20 žadatelů o mateřskou školu,“ upřesňuje vožický starosta Jaroslav Větrovský.

Současná kapacita mladovožické školky činí 115 míst, obsazená jsou všechna. Město chce proto jejich počet navýšit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Jan Kopřiva zjišťoval, kolik míst je ve vožické mateřské škole

„Tak, abychom tedy mohli uspokojit všechny žadatele o předškolní zařízení. Jedná se v podstatě o děti ze spádových obcí. Rodičům dětí z Mladé Vožice jsme zatím schopni kapacitně vyhovět, ale samozřejmě se tedy chceme starat o děti z celého spádového okolí. Máme podánu žádost o dotaci na Jihočeském kraji a vedeme teď jednání o chystaném projektu, jednak tedy s příslušnými orgány hygieny a velmi brzy se uskuteční i jednání s krajským úřadem Jihočeského kraje,“ dodává starosta.

Investice do rozšíření stávající mateřské školy se v Mladé Vožici podle všeho vyplatí. Podle demografického průzkumu bude totiž ve městě a jeho okolí malých dětí stále přibývat.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme