Mláďata lední medvědice Cory v brněnské zoo by v těchto dnech měla začít vidět

Mláďatům lední medvědice Cory v brněnské zoo už je měsíc a půl, přesto o nich chovatelé zatím nevědí o moc víc než veřejnost. Podle mluvčí zoo Moniky Brindzákové by v těchto dnech měla začít mláďata vidět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lední medvěd v brněnské ZOO

Lední medvěd v brněnské ZOO | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

Zájemci mohou dění v porodním boxu sledovat prostřednictvím online videopřenosu. Na základě zkušeností z předchozího úspěšného porodu medvědice Cory se zdá, že odchov mláďat, která se narodila loni na konci listopadu, probíhá dobře.

„Medvíďata po měsíci a pár dnech už nabyla trošku na hmotnosti, původně vážila kolem 600 až 700 gramů. V tom porodním boxu se toho příliš neděje, protože Cora většinu času medvíďata zahřívá vlastním tělem, jen občas se jde napít, takže tam můžou diváci sledovat ta medvíďata, že jsou dvě a tak dále. A co víme z knížek a z informací zoologů, tak teď po měsíci už by medvíďata měla asi vidět,“ uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Předchozí mláďata této medvědice nepřežila. Několik hodin po porodu obě zemřela a samice je následně sežrala, stejně jako to dělají zvířata ve volné přírodě.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme