Mláďata lední medvědice Cory v brněnské zoo by v těchto dnech měla začít vidět

Mláďatům lední medvědice Cory v brněnské zoo už je měsíc a půl, přesto o nich chovatelé zatím nevědí o moc víc než veřejnost. Podle mluvčí zoo Moniky Brindzákové by v těchto dnech měla začít mláďata vidět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lední medvěd v brněnské ZOO | Foto: Vlasta Gajdošíková

Zájemci mohou dění v porodním boxu sledovat prostřednictvím online videopřenosu. Na základě zkušeností z předchozího úspěšného porodu medvědice Cory se zdá, že odchov mláďat, která se narodila loni na konci listopadu, probíhá dobře.

„Medvíďata po měsíci a pár dnech už nabyla trošku na hmotnosti, původně vážila kolem 600 až 700 gramů. V tom porodním boxu se toho příliš neděje, protože Cora většinu času medvíďata zahřívá vlastním tělem, jen občas se jde napít, takže tam můžou diváci sledovat ta medvíďata, že jsou dvě a tak dále. A co víme z knížek a z informací zoologů, tak teď po měsíci už by medvíďata měla asi vidět,“ uvedla mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Předchozí mláďata této medvědice nepřežila. Několik hodin po porodu obě zemřela a samice je následně sežrala, stejně jako to dělají zvířata ve volné přírodě.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme