Mladí skauti z celé republiky se chystají do Kutné Hory na Závod vlčat a světlušek

Asi nejvíc skautů a skautek na jednom místě můžete o nadcházejícím víkendu potkat v Kutné Hoře. Maximálně jedenáctileté děti přijedou do města na celostátní kolo Závodu vlčat a světlušek. Společné klání mladých skautů skončí v neděli a děti se nebudou ani chvíli nudit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skauti | Foto: Lukáš Fuchman

Vlčata a světlušky dorazí do Kutné Hory už dnes odpoledne, aby nechyběly na slavnostním zahájení celorepublikové soutěže.

Hlavní závod, ve kterém skupiny mladších skautů a skautek z celé republiky změří své síly v nejrůznějších disciplínách, čeká zhruba 200 účastníků zítra.

Organizátoři si Kutnou Horu pro republikové kolo Závodu vlčat a světlušek nevybrali náhodou. Soutěž se koná každé dva roky a právě v roce 2012 obsadily 1. místo v celostátním kole skautky 5. oddílu z Kutné Hory.

Jinak jako každá celostátní soutěž, má i toto klání svá okresní a krajská kola. Dá se tak říct, že do Kutné Hory přijedou jen ti nejlepší z nejlepších.

Celá akce má zázemí především v centru města, v okolí chrámu svaté Barbory nebo Vlašského dvora. Děti se ale během klání podívají také například do tajuplného kutnohorského podzemí.

Symbolický rámec celého závodu je inspirován středověkým dolováním stříbra, konkrétně vládou krále Vladislava Jagellonského. Jednotlivé soutěžní hlídky budou mít za úkol odhalit podvodníka, který okrádá krále i stát o drahocenné kutnohorské stříbro.

Michal Trnka, Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme