Mladí sportovci z Vysočiny vyráží na olympiádu dětí a mládeže do Zlína

Na olympiádu dětí a mládeže České republiky míří i reprezentace Kraje Vysočina. Ráno vyjíždějí autobusy směrem ke Zlínu s asi dvěma stovkami mladých sportovců. Na události, která rozsahem a významem přesahuje mistrovství republiky, poměří síly s nejlepšími a poznají spoustu sportovních hvězd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympiáda dětí a mládeže - trénink v Jihlavě | Foto: Olga Štrejbarová

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň, dorostenců a dorostenek, kadetů a kadetek. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her

„Rozhodně to pro ně bude obrovský zážitek. Když se podíváte na normální olympiádu pro dospělé, tak je podobné, ale v menším. Nechybí zahajovací i závěrečný ceremoniál s ohňostrojem,“ popisuje jeden z trenérů české reprezentace Jiří Švec.

„Děcka mají novou zkušenost. Když dosáhnou výkonů, mají servis, představují je na závodištích. Pro děcka to musí být obrovský zážitek a motivace do dalšího sportování,“ myslí si Švec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Olgy Štrejbarové z jednoho z posledních tréninků mladých sportovců z Vysočiny před odjezdem na olympiádu dětí a mládeže

„Nejvíc se těším na atmosféru olympiády a že se různě seznámíme,“ řekl jeden z účastníků dětské olympiády na jednom z posledních tréninků před odjezdem v Jihlavě Na Stoupách.

Kraj Vysočina povede jako vlajkonoš úspěšný judista Lukáš Krpálek. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. Právě v té zimní bývají malí sportovci z Vysočiny o poznání silnější, jak potvrzuje trenér Švec:

„Zimní sporty tady mají tradici. Lyžování, hokej. Co se týká atletiky, na Vysočině pro ni nemáme ideální podmínky, trénovat můžeme od května do října, pak je dráha pod sněhem.“

Želízek v ohni mají malí sportovci z Vysočiny několik. „Adam Ondrů rozhodně má šanci probojovat se do finále. Lucka Pertlíková, Míša Marešová nebo Karolína Fuksová na finále mají. Určitě Veronika Janíčková z Třebíče. Stoprocentně nějakou medaili dovezou,“ věří trenér Švec.

Olga Štrejbarová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme