Mladík stráví ve vězení 9 let za pobodání dětí v Ostravě

Za brutální útoky na děti dostal šestnáctiletý mladík z Ostravy devítiletý trest. Pachatel má jít za mříže kvůli tomu, že loni v listopadu pobodal nožem děti ve věku 15, 13 a 9 let. Rozsudek krajského soudu ještě není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Podle soudu chtěl mladík posilněný alkoholem zabíjet. Násilník později tvrdil, že neunesl rozchod se svou dívkou. Žalobce David Bartoš mu ale nevěří.

„Z mého pohledu se spíše jednalo a jakési zážitkové násilí. To znamená násilí bez jakéhokoli důvodu. Považuji uložený trest za správný ze zákonného hlediska, ovšem mohu na to mít i jiný názor, že za takovéto bezdůvodné, brutální jednání, by měly být z mého pohledu ukládány tresty vyšší, i mladistvím,“ řekl Bartoš.

Všechny tři děti skončily po útoku s těžkými a středně těžkými zraněními v nemocnici. Nejmladší devítiletý chlapec bojoval o život na jednotce intenzivní péče. Měl vícečetná bodná poranění v oblasti krku, ruky, břicha a pánve.

ak, Michal Schoffer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme