Mnoho obchodů nabízí balení dárků za poplatek. Lidé mají zájem

K Vánocům patří dárky a mnozí potvrdí, že ono napětí a chvíle rozbalování patří asi k těm nejkrásnějším. Abychom ale mohli dárky rozbalovat, musí je někdo logicky nejdříve zabalit. A balení dárků, to je pro někoho možnost se kreativně vyžít, pro jiného ale tak trochu zbytečnost až téměř nutné zlo. Obchody, které nabízejí balení dárků, teď mají napilno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční dárky, Vánoce, vánoční stromek | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Kelvin Kay

Martina Raisrová v malém klatovském krámku radí zákaznici, jak originálně zabalit vánoční dárek. Kdo si na balení netroufá, tomu dárek zabalí sama – a teď před Vánoci se nezastaví.

„Nejvíc se balí peníze, o to je opravdu veliký zájem. Dají se zabalit zajímavě, je potřeba k tomu mít ještě nějaké komponenty, sladit to dohromady. Udělá se z toho dáreček, abyste to nemuseli dávat fádně do obálky,“ popisuje.

Největší výzvou jsou prý zajímavé netradiční tvary. Jedna zákaznice si například hodinky v krabičce přála zabalit ve tvaru koule jako granát.

Přehrát

00:00 / 00:00

O službu balení dárků se zajímala reportérka Jitka Englová

Cena za zabalení se pohybuje od padesáti korun výš, záleží, jakou částku si zákazník určí.
Dárek v krámku si nechal zabalit i Lukáš Holý. „Nechal jsem si tu zabalit dárek pro kamaráda, je dobré, že je to bez práce,“ pochvaluje si.

Balení dárků nabízí i malá prodejní galerie na klatovském náměstí. „Přemýšlely jsme s kamarádkou, jaká služba zde v centru Klatov chybí. A moje kamarádka, která je velice šikovná, mi nabídla, že bychom mohly vymyslet takovou předvánoční akci nejen pro naše zákazníky, ale pro jakékoli, kteří budou moci donést i dárek zakoupený jinde a my jim ho hezky zabalíme,“ vysvětluje majitelka galerie Šárka Radwan.

„Cena je přizpůsobená podle velikosti dárku. Včetně materiálu začíná od 45 korun a výš. Takže v rozmezí 40 až 100 korun,“ dodává. Mezi zákazníky jsou prý muži a ženy zastoupeni zhruba na polovic. Ale zatímco jedni se balení dárků rádi vyhnou, jiní by si tuto činnost v žádném případě vzít nenechali.

„Já si dárky balím sama, protože pro mě balení dárků vyjadřuje i úctu k člověku, kterého obdarovávám, že si dám tu péči a věc hezky zabalím,“ nastiňuje druhý pohled na věc Alice Fišerová.

Ať už ale dárky balíme sami nebo to necháváme na odbornících, na každém z nás stejně zůstává to nejdůležitější. Na nikoho nezapomenout a všem vybrat takový dárek, který opravdu potěší.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme