Modernizace dálnice D1 u Hvězdonic začíná, trvat bude rok a půl

S jednodenním zpožděním dnes startuje modernizace dálnice D1 u Hvězdonic. Mezi 29. a 34. kilometrem dělníci omezují provoz na Prahu, ve směru na Brno bude omezení jen několikasetmetrové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Velké Bíteše začala další část modernizace dálnice D1 | Foto: Olga Štrejbarová

První dělníci se mezi 29. až 34. kilometrem směrem na Prahu objevili po desáté hodině a uzavřeli levý jízdní pruh, ve kterém začali vyměřovat a pokládat dopravní značení.

Krátce před polednem měli hotovo něco málo přes kilometr z celkových téměř pěti, které se budou opravovat. Řidiči tudy projíždějí zatím jedním jízdním pruhem sníženou rychlostí. Kolony se zatím netvoří.

Celá modernizace jednoho z nejkratších úseků, zhruba pětikilometrového, bude trvat rok a půl. „Záruční doba této stavby bude činit 72 měsíců, předpokládaná cena je 550 milionů korun a dodavatelem je sdružení firem, které vede společnost Metrostav,“ říká Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.

Po celou dobu budou řidiči projíždět staveništěm, které je zbrzdí na 80 kilometrů v hodině.

„Vozovka bude v pravém a krajním pásu upravena tak, aby snesla provoz při rekonstrukci středního dělicího pásu,“ upřesňuje Ján Skovajsa z odboru pozemních komunikací ministerstva dopravy.

Rekonstrukcí mezi Hvězdonicemi a Ostředkem startuje druhá etapa modernizace dálnice D1, a tak se dočkáme i některých změn. Především se podle generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy zvýší bezpečnost dělníků i řidičů při opravě:

„I v etapách, kdy budeme ve středním dělicím pásu, budou postavena malá středová svodidla, abychom odstínili případné havárie a vyjetí.“

Aktuální dopravní situaci nejen na modernizovaných úsecích D1 sleduje Zelená vlna.

Modernizace D1 k 22. 5. 2015 | Foto: Český rozhlas

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme