Modernizace dálnice D1 u Hvězdonic začíná, trvat bude rok a půl

S jednodenním zpožděním dnes startuje modernizace dálnice D1 u Hvězdonic. Mezi 29. a 34. kilometrem dělníci omezují provoz na Prahu, ve směru na Brno bude omezení jen několikasetmetrové.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Velké Bíteše začala další část modernizace dálnice D1

U Velké Bíteše začala další část modernizace dálnice D1 | Foto: Olga Štrejbarová

První dělníci se mezi 29. až 34. kilometrem směrem na Prahu objevili po desáté hodině a uzavřeli levý jízdní pruh, ve kterém začali vyměřovat a pokládat dopravní značení.

Krátce před polednem měli hotovo něco málo přes kilometr z celkových téměř pěti, které se budou opravovat. Řidiči tudy projíždějí zatím jedním jízdním pruhem sníženou rychlostí. Kolony se zatím netvoří.

Celá modernizace jednoho z nejkratších úseků, zhruba pětikilometrového, bude trvat rok a půl. „Záruční doba této stavby bude činit 72 měsíců, předpokládaná cena je 550 milionů korun a dodavatelem je sdružení firem, které vede společnost Metrostav,“ říká Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.

Po celou dobu budou řidiči projíždět staveništěm, které je zbrzdí na 80 kilometrů v hodině.

„Vozovka bude v pravém a krajním pásu upravena tak, aby snesla provoz při rekonstrukci středního dělicího pásu,“ upřesňuje Ján Skovajsa z odboru pozemních komunikací ministerstva dopravy.

Rekonstrukcí mezi Hvězdonicemi a Ostředkem startuje druhá etapa modernizace dálnice D1, a tak se dočkáme i některých změn. Především se podle generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy zvýší bezpečnost dělníků i řidičů při opravě:

„I v etapách, kdy budeme ve středním dělicím pásu, budou postavena malá středová svodidla, abychom odstínili případné havárie a vyjetí.“

Aktuální dopravní situaci nejen na modernizovaných úsecích D1 sleduje Zelená vlna.

Modernizace D1 k 22. 5. 2015 | Foto: Český rozhlas

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme