Mohli by odpočívat, raději se učí. O kurzy celoživotního vzdělávání je čím dál větší zájem

Kurzy celoživotního vzdělávání, mezi které patří také univerzity třetího věku, zaznamenávají obrovský boom. Zájem o studium mají především senioři. Například na Teologické fakultě Jihočeské univerzity studují stovky lidí ve více než padesáti kurzech, které trvají týdny, ale i několik let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Univerzita třetího věku. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

V životní etapě, kdy by mohli odpočívat a starat se o vnoučata, chodí na přednášky, učí se komunikovat emailem, studují odbornou literaturu a píší seminární práce. Senioři, kteří se rozhodli, že místo pasivního trávení stáří budou raději studovat, navštěvují univerzity třetího věku. A každý rok jich přibývá.

Nabídka vzdělávacích programů a oborů na Jihočeské univerzitě je velmi rozmanitá. Zahrnuje jak ucelené vzdělávací programy, které jsou nejčastěji dvouleté až tříleté, tak inovační kurzy, v nichž můžete během jednoho až dvou semestrů navštěvovat kurzy počítačové gramotnosti, jazyků nebo podpory fyzické a psychické kondice.

Součástí univerzit třetího věku jsou také projekty na podporu učení v seniorském věku, vzdělávacích aktivit v mezinárodních týmech i cykly naučných fakultativních přednášek a doprovodných akcí.

Zájemci o studium v rámci celoživotního vzdělávání musí splňovat jednu podmínku – musí mít maturitou ukončeno alespoň středoškolské vzdělání. Většina kurzů začíná v říjnu a v listopadu. Uzávěrka přihlášek je 14 dní před zahájením kurzu.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme