Mohutné deště zvedly přes noc hladiny řek na severu a západě Čech

Silné deště dnes v noci zasáhly západ a sever Čech Přes noc se rozvodnila řada toků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozvodněná řeka | Foto: Filip Víšek

Ve Lhotce u Rokycan museli hasiči evakuovat dětský tábor. Noc děti tráví nedaleko v obci Mlečice v tělocvičně základní školy.

Některé řeky dosáhly v noci i třetího povodňového stupně - například Mandava ve Varnsdorfu a Klabava v Hrádku u Rokycan. Aktuálně je pak třetí stupeň na řece Smědá v Předlánce na Frýdlantsku. Tam také hasiči vyjížděli pytlovat a odčerpávat vodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuální situaci na tocích v severních a západních Čechách hovoří meteorolog Jan Havelka

Další řeky hlavně v Plzeňském kraji a na severu Čech jsou na druhém stupni - například Lužická Nisa v Hrádku nad Nisou. Druhého stupně povodňové aktivity dosáhla Litávka v Příbrami.

Za noc napršelo až několik desítek milimetrů srážek, uvedl meteorolog Jan Havelka: „Během noci spadlo za 6 hodin v západní polovině Čech 20 až 50 milimetrů srážek a během druhé poloviny noci spadlo dalších 10 až 30 milimetrů. Očekáváme, že srážky v západní polovině Čech budou postupně od západu ustávat a přesouvat se k východu.“

O vývoji situace budeme nadále informovat.

Tereza Bartůňková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme