Moravská Třebová mění část strážníků včetně velitele. Pořádek ve městě by to ohrozit nemělo

Moravská Třebová mění jednu čtvrtinu svých strážníků. Někteří odcházejí dobrovolně, jeden proto, že si nestihl udělat maturitu a město ho muselo propustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moravská Třebová - náměstí | Foto: Martin Karlík

Městská policie má v současné době 12 strážníků. Mezi těmi, kterým končí pracovní poměr, je i velitel. Nahradí ho Radovan Zobač, který má u moravskotřebovské policie třináctileté zkušenosti.

„Moje vize je taková, že budeme pokračovat v kurzu, který je nastaven. To znamená, aby městská policie nepůsobila pouze jako represivní složka, ale spíše jako partner pro občana. Aby se občan na policistu mohl obrátit s problémem,“ říká Zobač.

Přehrát

00:00 / 00:00

O změnách u moravskotřebovské policie natáčela Věra Pavlasová

Strážníci se ve městě zabývají především stížnostmi na rušení nočního klidu a řešením neshod mezi lidmi. Případů přibývá, počet městských policistů se ale zatím nemění. Starosta za ČSSD Miloš Izák ho však chce zvýšit:

„Máme představu, že by to bylo dobré. Ale jestli dojde naplnění ještě v letošním roce, to si zatím netroufám předjímat. Chtěli bychom posílit stav městské policie minimálně o jednu osobu.“

Strážníkům při udržení veřejného pořádku významně pomáhá kamerový systém. V současné době funguje ve městě deset kamer, není to ovšem číslo konečné.

„Od roku 2006 navyšujeme kamerový systém každý rok o jednu až dvě kamery. I letos přidáme minimálně jednu kameru. Místa již máme vytipována,“ doplňuje Izák.

Podle nového velitele Radovana Zobače strážníkům nejvíc pomáhají při práci kamery, které hlídají centrum města.

„Jde zejména o pátek a sobotu večer, kdy se lidé vracejí z restaurací. Nejčastěji řešíme problémy na náměstí a v Cihlářově ulici,“ uvádí policista.

Hlídání veřejného pořádku stojí město ročně zhruba šest milionů.

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme