Moravskozleské firmy mají kvůli smogu omezit výrobu

Moravskoslezský kraj vytáhl do boje se smogem. Chystá dohodu s devíti firmami, aby při inverzi omezily výrobu ještě dříve, než jim to nařizuje zákon.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrava

Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Region by se podle náměstka hejtmana Miroslava Nováka nemusel tolik dusit pod smogovou pokličkou. „Cílem je v těch nejvyšších hodnotách dosáhnout nižších čísel, než tomu je při zahájení regulace. V okamžiku, kdy jsou tyto hodnoty překračovány jen minimálně, by k této situaci nemuselo vůbec dojít ," myslí si Novák.

Některé firmy avizují, že je pro ně dohoda schůdná. Hutní gigant ArcelorMittal podle ředitele pro životní prostředí Petra Baranka musí návrh ještě posoudit. „Z pohledu jaké důsledky by to mělo na naši výrobu a jaký přínost bude mít toto opatření pro zlepšení stavu ovzduší," říká Baranek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Silvie Mikulincová o regulaci smogu na Ostravsku.mp3

Moravskoslezský kraj doufá, že dohodu podepíše do Vánoc.

Silvie Mikulcová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme