Moravský Krumlov nevzdává boj o epopej. Chystá rekonstrukci

Radnice v Moravském Krumlově chce přesvědčit Prahu, aby upustila od plánovaného stěhování Muchovy Slovanské epopeje do hlavního města. Starosta Krumlova oznámil, že radnice pracuje na projektu úpravy výstavních prostor na tamním zámku, v němž je epopej vystavena více než 50 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovanská epopej v Národní galerii v Praze. | Foto: Filip Jandourek

Krumlovský starosta Tomáš Třetina dnes uvedl, že úpravy objektu by měly začít, co nejdříve. S majitelem zámku, jímž je slovenská společnost Incheba, se prý dohodli na tom, že na rekonstrukci budou spolupracovat.

Opravy by podle radnice měly zaručit, že obrazy zůstanou na zámku. Město má podle starosty pro zachování Slovanské epopeje na zámku i další esa v rukávu. Ty ale dnes ještě nechtěl prozradit.

„Samozřejmě, že jsou určité kroky, které chystáme, ale v této chvíli, protože je nemáme prodiskutovány se všemi, je na ně brzy. Ale jsou směřovány k ukončení sezóny v Moravském Krumlově v letošním roce, tedy k 31. říjnu,“ uvedl starosta.

Pět pláten epopeje se nyní nachází v pražském Veletržním paláci. Zbývajících patnáct obrazů je vystaveno na zámku v Moravském Krumlově. Praha je odtamtud chce letos na podzim přestěhovat do hlavního města.

Gabriela Grmolcová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme