Moravský Krumlov odkoupí zámek, kde bývala vystavena Slovanská epopej

Zastupitelé Moravského Krumlova se shodli na tom, že za 15 milionů korun koupí od pražské Incheby místní zámek. V něm byla dlouho vystavena Slovanská epopej Alfonse Muchy. Poté, co Praha nechala před třemi lety obrazy odvézt, ale spíše chátrá. Město chce budovu opravit, a přilákat tak turisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek v Moravském Krumlově kde byla umístěna Slovanská epopej

Zámek v Moravském Krumlově kde byla umístěna Slovanská epopej | Foto: Michal Záboj

Zastupitelé schválili odkup zámku za navrženou cenu. Proti byl pouze jeden člen zastupitelstva a dva se zdrželi hlasování.

Důvodem rozhodnutí je snaha přilákat do Krumlova více turistů. Poté, co byla odvezena Slovanská epopej, se využívá jen část zámku a budova chátrá.

Osud místní dominanty je teď v rukou vedení města. To hodlá žádat o dotace na další opravy. Na zámek, který patří městu a nikoli soukromé firmě, získá radnice finanční prostředky snadněji.

Podporu slíbilo také ministerstvo kultury. „Zámek Moravský Krumlov je již zařazen do programu záchrany architektonického dědictví, takže rozhodně tato forma pomoci městu – jako novému vlastníku kulturní památky – bude dále pokračovat,“ slíbila náměstkyně Anna Matoušková.

Kateřina Pichalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme