Most a Litvínov odvrátily zrušení tramvajové dopravy

Most a Litvínov zatím o tramvaje nepřijdou. Litvínovu se totiž na dnešní valné hromadě nepodařilo nominovat do představenstva společného dopravního podniku nového člena. Tím zmizelo i nebezpečí, že Drážní úřad vezme oběma městům povolení k provozování tramvají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Litvínovského zástupce Karla Strakoše, kterému dnes skončil mandát, měl nahradit Oldřich Jedlička. To by ale znamenalo úplné zastavení tramvajového provozu mezi Mostem a Litvínovem, protože právě Strakoš má jako jediný ve firmě oprávnění k provozování drážní dopravy.

Aby k tomu nedošlo, zdrželi se zástupci Mostu hlasování. Tím, že nebyl nikdo zvolený, se Karlu Strakošovi automaticky prodlužuje mandát na další 3 měsíce.

„Vzhledem k tomu, že akcionáři uchopili celý problém velice seriózně a dohodli na schůzce, která proběhla před valnou hromadou, společný postup, tak do dopadlo, jak to dopadlo. Na mimořádné valné hromadě, která by měla být koncem července nebo začátkem srpna, už budou společnými kroky postupovat tak, aby byl tento problém vyřešen a nedošlo k zastavení drážní dopravy v Mostě a Litvínově,“ vysvětluje ředitel dopravního podniku Marcel Dlask.

Eva Holá, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme