Most hostil maraton ve stolním hokeji. Největší vytrvalci hráli 24 hodin v kuse

Zhruba stovka hráčů stolního hokeje se sjela do Mostu, kde se od pátečního do sobotního odpoledne konal 24hodinový nonstop turnaj. Utkali se v klasickém stolním hokeji s táhly, ale i v air hokeji, kde je puk nadnášen vzduchem, a v takzvaném šprtci, tedy billiard hokeji. Ten kombinuje prvky hokeje a kulečníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Mostě se konal 24hodinový nonstop turnaj ve stolním hokeji | Foto: Jan Beneš

„Je přihlášeno kolem stovky hráčů, ale v žádný moment tady ta celá stovka nebude, protože oni budou tak různě přicházet a odcházet. Celých 24 hodin absolvuje zhruba čtyři až pět lidí,“ vysvětloval v pátek odpoledne Jakub Hasil z pořádajícího Billiard-hockey club Most.

Turnajového maratonu v budově 15. základní školy se účastní především hráči z okolí Mostu. Z Klášterce nad Ohří přijel i Karel Kroček, který doufá, že za hracím stolem vydrží celých 24 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Turnaj ve stolním hokeji sledoval i redaktor Jan Beneš

Zbývá naposledy rekapitulovat pravidla a ve 14 hodin jsou bez oficiálního vyhlášení zahájena první utkání. Na chodbách je rozmístěno přes 10 stolů na billiard hokej, později přijde na řadu i táhlový hokej a air hokej.

Stále častěji se ozývají nárazy dřevěných kamenů o mantinely a plastové hokejky. Netradiční turnaj ve šprtci mnozí využívají jako trénink. „Beru to spíš jako přípravu na mistrovství republiky, abych tam udělal dobrý výsledek,“ svěřil se Kamil Blažek z Litvínova.

V sobotu krátce před půl druhou odpoledne už je na chodbách klid, jen v herně zůstávají poslední čtyři hráči. Je mezi nimi i Karel Kroček, který skutečně 24 hodin nespal.

V Mostě se konal 24hodinový nonstop turnaj ve stolním hokeji | Foto: Jan Beneš

Po téměř 30 odehraných zápasech se sotva drží na nohou, všechny varianty stolního hokeje se totiž hrají ve stoje. „Unavený jsem už,“ potvrdil.

Podle organizátorů nakonec dorazilo zhruba 80 až 90 lidí.

„Přes noc vydrželo zhruba 15. Co se týká spaní, tak pokud někdo šel spát, tak buďto spal přímo tady v hrací místnosti, někdo si vzal žíněnku v tělocvičně a spal trochu stranou. Co se týká pití, tak jsme měli zajištěné minerálky, jinak bylo k dispozici kafe, čaj. Co se týká jídla, tak to řešil každý po svém,“ shrnul Jakub Hasil.

V Mostě se konal 24hodinový nonstop turnaj ve stolním hokeji | Foto: Jan Beneš

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme