Most po stížnostech lidí zakázal zvukovou reklamu. Firma poskytující tuto službu protestuje

Auta projíždějící ulicemi města s ampliony, ze kterých zní hlasitá reklama, už jsou v Mostě minulostí. Tamní magistrát tento druh reklamy kvůli stížnostem lidí zakázal. Jsou ale výjimky, například pěstitelé mohou tímto způsobem oznamovat prodej zeleniny a ovoce. S tím však nesouhlasí firma, která zvukovou reklamu nabízí a obrátila se peticí na město.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pojízdná služebna mostecké Městské policie | Foto: Město Most

Z deseti Mostečanů, kterých se na ulici redaktor Českého rozhlasu Sever ptal, tři odpověděli, že jim zvuková reklama vadí, další tři ji vnímají, ale nevadí jim, a zbylí čtyři lidé ji nevnímají vůbec. Přesto se na magistrát v Mostě během posledních šesti let sešly stovky stížností právě na zvukovou reklamu.

„To byly desítky a stovky stížností, že je ruší v běžném životě. A to byl jediný důvod, proč tato vyhláška zakazuje šíření zvukové reklamy vyjma některých věcí, jako je prodej sezonních výpěstků nebo vajec a podobně,“ vysvětluje náměstek primátora za hnutí Mostečané Mostu Luboš Pitín.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zákazu hlasité reklamy v ulicích Mostu natáčel Jan Beneš

A právě kvůli tomu, že vyhláška jedněm zvukovou reklamu povoluje a druhým ji zakazuje, ji vnímá jako diskriminační Ivan Boublík – majitel firmy, která zvukovou reklamu nabízí.

„Z mého pohledu tato vyhláška deformuje tržní prostředí. Protože zvýhodňuje určitou skupinu podnikatelů na úkor jiných. Když se obrátíme k té reklamě, tak zadavatelům reklamy v podstatě omezuje výběr prostředků, kterými budou prezentovat svou činnost,“ obává se Ivan Boublík.

Na vznik vyhlášky proto Ivan Boublík reagoval peticí: „Vytvořil jsem petici, kterou jsem nazval Petice za svobodné šíření reklamy. Popisuji v ní ty důvody, které jsem zmiňoval, a zároveň jsem na krajský předal podnět na zrušení toho nařízení. V tuto chvíli je to v běhu a musím počkat, jak úřady rozhodnou.“ Petici, kterou podepsalo 201 lidí, už Ivan Boublík na magistrát odnesl.

„Jakmile sem dorazí nějaká petice, tak rada města se tím samozřejmě zabývat bude. Musí se tím zabývat. Nepředpokládám ale, že by na základě stížnosti některého z podnikatelů, že nemůže propagovat své výrobky nebo svůj prodej či akce, změnila své rozhodnutí. Ale to předbíhám, to skutečně bude záležet na zasedání rady,“ říká náměstek primátora Luboš Pitín.

Jan Beneš, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme