Most u Lovosic komplikuje otevření nového úseku dálnice D8

Téměř čtyřkilometrový nový úsek dálnice D8 u Lovosic zůstane pro řidiče zavřený ještě několik měsíců. Původně ho chtělo Ředitelství silnic a dálnic otevřít už za týden. Stavba je přitom hotová, a v pořádku je i po technické stránce. Neshody jsou jen ve výkladu stavebního zákona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most na dálnici D8 u Lovosic

Most na dálnici D8 u Lovosic | Zdroj: ČTK

Podle šéfa Ředitelství silnic a dálnic Reného Poruby je problém v tom, že se kvůli požadavkům blízké obce Vchýnice a dalších upravovaly parametry mostu, a to včetně protihlukových stěn.

ŘSD chtělo úpravy vyřešit takzvanou změnou stavby před jejím dokončením. Projekty se změnou také letos v květnu odsouhlasili hasiči. Šest měsíců poté ale vydali nesouhlasné stanovisko.

"V květnu 2011 se již vyjadřovali k dokumentaci nového mostu, to znamená mostu, který splňoval jejich podmínky protipožární ochrany. Pátého tohoto měsíce nemají problémy s technickým řešením mostu, mají problém pouze s procesním řešením a říkají, že musíme jít systémem, že musíme požádat o odstranění stavby a nové stavební povolení," řekl Radiožurnálu Poruba.

ČTĚTE TAKÉ: Po novém úseku dálnice D8 zřejmě začnou jezdit auta později

Proč názor hasiči změnili, nechtějí říct a odkazují na Ministerstvo dopravy, na kterém stavební řízení probíhá. Ministerstvo podle všeho vyhodnotilo, že most je v postaven v rozporu se stavebním povolením, a zahájí tak řízení o odstranění stavby.

Během řízení pak ŘSD požádá o dodatečné povolení stavby. To ale může zabrat až šest měsíců.


Zvětšit mapu

Petr Sehnoutka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme