Most v Bohumíně se dostaví. Slíbil obyvatelům Bárta

Ministr dopravy Vít Bárta v Bohumíně slíbil místním obyvatelům dostavbu tamního klíčového mostu, který dělníci zbourali. Bez nového je doprava ve městě v současné době příliš komplikovaná. Lidé zatím chodí přes provizorní lávku a automobily projíždějí dlouhými objížďkami centrem města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta a starosta Bohumína Petr Vícha. | Zdroj: ČTK

Zařazení mostu na seznam zastavených staveb vyvolalo mezi místními vlnu protestů. Na Bártu proto na místě čekaly zástupy lidí. Mezi nimi byla i předsedkyně petičního výboru, která Bártovi předala objemné dokumenty-petiční archy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návštěvu ministra Víta Bárty v Bohumíně sledovala reportérka Andrea Čánová

Petici za dostavbu mostu podpořilo více než deset tisíc lidí. Vít Bárta řekl, že je to tíha a že tím rozhodně nemyslí jen hmotnost dokumentu, ale spíše ohromný ohlas veřejnosti.

Ministr si dopoledne provizorní lávku prošel a ve Skřečoni se podíval i na staveniště nového mostu. Všem oznamoval, že most bude. Dostavět by se měl v původním termínu, tedy v polovině příštího roku.

„V Bohumíně postavíme vlastní most. K němu dostavíme kulaťák, na který most navazuje. Bohumínský most postavíme tak, abychom dále hledali každou korunu možné úspory. Proto velmi vítám střízlivý přístup pana starosty v Bohumíně,“ řekl Bárta.

Původní záměr zastavit stavbu mostu v Bohumíně také stálo křeslo šéfa Ředitelství silnic a dálnic Alfreda Brunclíka.

Andrea Brtníková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme