Most v Pravčicích zůstane zavřený, obec jej nechce

Nový most mezi Hulínem a Pravčicemi na Kroměřížsku vedoucí přes nový úsek rychlostní silnice I/55 zůstane uzavřený. Pravčické zastupitelstvo dnes valnou většinou odmítlo přijmout stavbu do obecního vlastnictví. Bojí se, že by v budoucnu obec musela platit nákladné opravy i údržbu mostu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most v Pravčicích na Kroměřížsku zůstane zatím uzavřený. | Zdroj: ČTK

Jednání zastupitelstva probíhalo ve vypjaté atmosféře. Emoce se jako už několikrát obracely hlavně proti přítomným zástupcům Ředitelství silnic a dálnic, kteří trvají na tom, že pokud most nepřevezme obec do svého vlastnictví, stavbu neotevřou pro běžný provoz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Českého rozhlasu Roman Verner mluví o mostu v Pravčicích ve Večerním Radiožurnálu.mp3

Radomír Štamberg z brněnského oddělení Ředitelství silnic a dálnic odmítá nejhorší variantu, o níž se také spekulovalo.

„Stržen určitě nebude, ale bude se přemýšlet, co s ním, aby byl využit. Může se najít ještě jiný způsob, že ho převezme Zlínský kraj, protože všechna tato řešení stojí další peníze. Důležité je, aby ten most byl využitý,“ řekl Radomír Štamberg.

Stát investoval do mostu kvůli udržení historické místní komunikace 24 milionů korun. Před devíti lety ale obec ani silniční správa neuzavřely jednoznačnou dohodu o převodu majetku. Původně se počítalo s tím, že Pravčice most bezúplatně převezmou, současné vedení obce to však kvůli obavám z enormních nákladů na budoucí opravy odmítá.


Zvětšit mapu

Jiří Chum, Eva Presová, Mirko Kašpar, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme