Motocyklista se vážně zranil při střetu se závodníkem Barum Rally

Letošní Barum Rally poznamenala vážná nehoda. Při přejezdu mezi rychlostními zkouškami se dnes odpoledne u obce Slušovice nedaleko Zlína srazil jeden ze závodních vozů s motocyklem. Osmačtyřicetiletý motocyklista je vážně zraněný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barum Rally 2013. Barumrally se jezdí nadoraz | Foto: Roman Verner

„Jak se nehoda stala, teprve vyšetřujeme. Podle jedné z prvních informací měl motorkář spadnout pod kola startovního vozu. Nicméně tuto informaci nemůžeme potvrdit a budeme vše vyšetřovat,“ řekla krátce po nehodě mluvčí zlínské policie Jana Macalíková.

Motorkář údajně nezvládl svůj stroj a spadl pod vozidlo posádky Jelínek – Machů. Závodník poskytl zraněnému ihned první pomoc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočil redaktor Roman Verner

„Motorkář utrpěl středně těžké poranění, především otřes mozku, poranění zad a páteře. V ohrožení života rozhodně není,“ uvedl mluvčí Záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Podle organizátorů Barum Czech Rally nehoda nijak průbeh soutěže neovlivní.

„Tahle nehoda se stala v běžném silničním provozu, to znamená, musí tuhle nehodu šetřit policie České republiky. Soutěž normálně pokračuje,“ řekl mluvčí závodu Roman Ordelt.

Barum Rally poznamenala vážná nehoda i loni. Závodní auto tehdy zabilo jednoho z diváků a organizátoři poté závod předčasně ukončili.

Pro letošní ročník slibovali přísnější bezpečnostní podmínky – více komisařů na trati, větší odstup diváckých zón i zpomalovací prvky na trasách závodu.

Český rozhlas, Roman Verner, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme