Multižánrový festival Živá ulice naplní centrum Plzně hudbou, divadlem i módou

Desítky koncertů všech žánrů, představení pro děti i dospělé, ale také obrazy na městských hradbách nebo dny módy v sadovém okruhu nabídne letošní ročník festivalu Živá ulice, který dnes naplno startuje hned na sedmi scénách v centru Plzně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň | Foto: Lukáš Milota

Pořadatelé sice míchají žánry, přesto se snaží jednotlivé scény profilovat. Například v Měšťanské besedě bude většinou jazz, v Proluce divadlo, na centrálním náměstí Republiky zase soutěž regionálních kapel Mladá krev, po které přijdou na scénu největší hvězdy.

„V pondělí začínáme hned naším hlavním headlinerem, izraelští Acollective. Mohli jste je vidět na United Islands, pak se následně představili na britském Glastonbury, kde získali obrovský ohlas. Acollective si zamilují jak milovníci rocku, tak milovníci třeba indie scény. Je to příjemná, rychlá, svižná hudba. Věříme, že na plzeňském náměstí bude minimálně takový dav, jako byl na United Islands,“ přibližuje produkční Adam Ondráček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Petra Kosová se zajímala o program festivalu Živá ulice

Izralská indie rocková kapela Acollective začne hrát na Republika stage ve 20 hodin a 45 minut.

Dramaturgie Živé ulice připravila dvakrát také tematický den. Zítra je program na náměstí zasvěcen legendám, jako jsou Blue Effect a Radim Hladík nebo brněnští rockeři Progres 2. Čtvrtek bude zase laděn do folku a na hlavní scéně nabídne koncerty Jiřího Dědečka nebo skupiny Jablkoň.

Festival Živá ulice potrvá v centru Plzně do neděle 11. srpna. Divadla pro děti začínají každý den v 16 hodin, koncerty okolo páté hodiny.

Petra Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme