Muž, který zavraždil své rodiče, stane poprvé před soudem

Krajský soud v Plzni dnes začne projednávat případ brutální vraždy manželů v Tymákově. K té došlo loni v červenci. Policie nakonec z hrůzného činu obvinila 24letého muže, který je synem zavražděné dvojice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Plzni | Foto: Martina Klímová

Podle kriminalistů se jedná o nejbrutálnější případ vraždy, který se v Plzeňském kraji za poslední roky stal.

„Dnes krátce před sedmou hodinou ráno jsme přijali oznámení o nálezu dvou mrtvých těl v jedné obci na jižním Plzeňsku,“ informovala 7. července loňského roku krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Manželé zemřeli po brutálním útoku, oba podlehli mnohonásobným sečným, řezným a bodným zraněním. Vyšetřování trvalo více než dva měsíce, na konci září policie obvinila z dvojnásobné vraždy 24letého muže.

„Muž si převzal usnesení o zahání trestního stíhání pro zločin vraždy, za který mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až dvacet let odnětí svobody nebo výjimečný trest,“ uvedla mluvčí.

Obviněným z vraždy otce a nevlastní matky je jeden z jejich dvou synů. „Motivem násilného činu byly dlouhotrvající rodinné rozepře,“ doplnila Kohoutová.

Obviněný čekal na soud ve vazbě. Hlavní líčení je nařízeno ode dneška do čtvrtka.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme